Skip to main content

Regulamin

Firma Ali-Art Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (dalej jako ,,Ali-Art”) z siedzibą przy ul. Tulipanowej 2B, 47-400 Racibórz, identyfikująca się numerami NIP 6392023452, KRS 0000925262 oraz REGON 520128789, e-mail: biuro@kwiatyaliart.pl, tel. kontaktowy 32 415 29 53, jest właścicielem kwiaciarni internetowej www.kwiatyaliart.pl.

 1. Ali-Art prowadzi sprzedaż przesyłek kwiatowych i upominków za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej kwiatyaliart.pl, telefonicznie lub mailowo.
 2. Dostawy kwiatów realizowane są przez Ali-Art. Realizacja dostawy odbywa się wyłącznie na terenie Raciborza i do 35km. od tej miejscowości. Listę miejscowości, do których dowozimy kwiaty znajdziesz tutaj.
 3. Wszystkie treści, opisy, materiały i zdjęcia produktów są własnością firmy Ali-Art Sp. z o.o..
 4. Wszystkie ceny prezentowane w serwisie kwiatyaliart.pl zawierają podatek VAT i obowiązują w momencie składania zamówienia. Kupujący ponosi również opłatę za doręczenie przesyłki, która jest zależna od odległości od ul. Kochanowskiego 5 w Raciborzu.
 5. Niektóre produkty mogą być objęte promocją.
 6. Wszystkie doręczane produkty są towarami wolnymi od wad.
 7. Ali-Art zapewnia doręczenie kwiatów nawet w 24 godzin od daty złożenia zamówienia, oraz upominków do 48 godzin. Szczegółowe zasady określone są w Terminy realizacji i dostawa.
 8. Jeżeli kurier nie zastanie odbiorcy pod podanym adresem, będzie próbował skontaktować się z nadawcą lub odbiorcą przesyłki. Jeżeli kontakt z nadawcą lub odbiorcą nie będzie możliwy i przesyłka nie zostanie doręczona w następnym dniu roboczym, realizacja zamówienia zostanie wstrzymana. Zamówienie będzie musiało zostać złożone ponownie i opłacone w pełni przed ponownym doręczeniem.
 9. Ali-Art może skontaktować się telefonicznie z odbiorcą celem potwierdzenia terminu i adresu dostawy, chyba że zamawiający nie wyrazi zgody na kontakt Kwiaciarni z odbiorcą w uwagach do zamówienia.
 10. W przypadku niezrealizowania zamówienia z winy klienta, np.: podania błędnego adresu, nieuzasadnionej odmowy odbioru zamówienia, braku możliwości skontaktowania się z odbiorcą lub nadawcą itp., Ali-Art zastrzega sobie prawo obciążenia klienta kosztami tych produktów oraz dostawy. Ali-Art nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie lub nie dostarczenie przesyłki wynikające z podania błędnych danych odbiorcy, braku pozytywnej autoryzacji płatności zamawiającego lub nieobecności odbiorcy pod podanym adresem.
 11. Zamówienie jest realizowane po dokonaniu i weryfikacji płatności  przy wykorzystaniu jednej z akceptowanych form płatności.
 12. Zmiany w zamówieniu można wprowadzać telefonicznie lub przez e-mail, co najmniej 24 godzin przed terminem doręczenia. Złożenie zamówienia i dokonanie płatności są warunkami koniecznymi do skutecznego zawarcia umowy.
 13. Umowa sprzedaży zawierana jest w języku polskim.
 14. Ali-Art jest zobowiązana do udzielania Klientom wszelkich wyjaśnień i instrukcji związanych z oferowanymi Produktami.
 15. Ali-Art przy wykonywanym zleceniu odpowiada za nie do wysokości wartości zamówienia.
 16. Gwarantujemy świeżość kwiatów ciętych przez 3 dni, jeśli będą pielęgnowane w odpowiedni sposób.Przyjęcie zamówienia oznacza złożenie przez Ali-Art oferty zawarcia umowy z Klientem.. Reklamacje dotyczące świeżości kwiatów muszą zostać złożone telefonicznie, lub przez e-mail w ciągu 3 dni od terminu doręczenia. Inne produkty w ciągu 14 dni od daty doręczenia.
 17. Reklamacje dotyczące opóźnienia w doręczeniu kwiatów i upominków w jednej przesyłce przez kuriera muszą zostać zgłoszone osobiście, w siedzibie Ali-Art, telefonicznie, lub przez e-mail w ciągu 3 dni od terminu doręczenia, lub do 14 dni w przypadku braku doręczenia.
 18. Reklamacje zostanę rozpatrzone nie później niż w terminie czternastu dni kalendarzowych.
 19. Ali-Art zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w zamówieniu zgodnie z polityką zastępowania produktu.
 20. Ali-Art zastrzega sobie możliwość odmowy zrealizowania zamówienia w przypadku braku możliwości doręczenia zakupionego produktu. W takim przypadku kwota wpłacona przez Klienta zostanie zwrócona w terminie do 7 dni, od daty ustalenia szczegółów zwrotu.
 21. Ali-Art – właściciel serwisu internetowego kwiatyaliart.pl zapewnia ochronę wszystkich danych osobowych, jakie zostały pozyskane w wyniku prowadzonej działalności zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz jej późniejsze zmiany). Szczegółowe zasady określa Polityka Ochrony Prywatności Ali-Art.
 22. kwiatyaliart.pl zastrzega sobie prawo do wykorzystywania podanego adresu e-mail w celach marketingowych własnych produktów, o ile klient wyraził na to zgodę. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie.
 23. Ali-Art nie ponosi odpowiedzialności za nie dostarczenie wiadomości sms z potwierdzeniem dostawy z winy operatorów telefonii komórkowej.
 24. Prawem właściwym dla realizacji zakupów Ali-Art, kwiatyaliart.pl jest prawo polskie, a w szczególności Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U.2002r. nr 144 poz.1204).
 25. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.
 26. Regulamin określa zasady zakupów w kwiatyaliart.pl. Złożenie zamówienia oznacza akceptację wszystkich postanowień i informacji zawartych w regulaminie.

Terminy realizacji i dostawa

 1. Kwiaty i upominki doręczane są od poniedziałku do soboty, włączając w to dni wolne od pracy, z wyłączeniem 1.01 (Pierwszy Stycznia) oraz 25.12 (dwudziesty piąty grudnia, Pierwszy Dzień Świąt).
 2. Przesyłki doręczane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, w sobotę 8:00 – 15:00.
 3. Doręczenie przesyłek odbywa się tylko na terenie Raciborza lub do 35km od tej miejscowości, przez Kuriera Ali-Art.
 4. Zamówienia realizowane są do 24 godzin, z możliwością dostawy nawet do godziny od czasu złożenia zamówienia.

Formy płatności

Możliwe są 3 możliwości płatności:

 1. Odbiór osobisty w jednym z naszych sklepów (ul. Kochanowskiego 5, ul. Matejki 2c, ul. Odrzańska 2a w Raciborzu) po wcześniejszym zaznaczeniu w formularzu zamówienia, gdzie odbiór się odbędzie.
  1. W każdym z naszych sklepów płatność można dokonać gotówką lub kartą płatniczą.
 2. Płatność przelewem:
  1. Po złożeniu zamówienia dostępna jest informacja z numerem zamówienia oraz danymi do przelewu.
  2. Zamówienie nie zostanie zrealizowane do czasu zaksięgowania kwoty na koncie Kwiaciarnia Ali-Art lub do momentu wysłania potwierdzenia przelewu na adres e-mail kwiaciarni.
 3. Szybkie płatności PayPal.
 4. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl (Dotpay Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie, 30-552 Kraków, przy ulicy Wielickiej 72, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000700791, posiadająca numer NIP 634-26-61-860, NIP EU PL6342661860, numer REGON 240770255) – możliwe aktualne sposoby płatności określone są na stronie Sklepu Internetowego w zakładce informacyjnej dotyczącej sposobów płatności oraz na stronach internetowych http://www.dotpay.pl/metody-platnosci/.
 5. PayPro SA (Przelewy24) – Podmiot świadczący Usługę na rzecz Użytkowników, z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Kanclerskiej 15 (60-327), wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, numerem NIP 7792369887.

Jeśli chcą Państwo otrzymać Fakturę VAT prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail przed lub niezwłocznie po złożeniu zamówienia.

Zawarcie umowy

 1. Złożenie zamówienia drogą elektroniczną, lub e-mailową uznawane jest za zawarcie umowy na dostawę kwiatów i/lub upominku oraz oznacza konieczność uregulowania powstałego zobowiązania przez jeden z wybranych kanałów płatności, określonych w Formy patności 
 2. Każdemu klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego i korzystającemu ze sklepu internetowego kwiatyaliart.pl przysługuje – na podstawie przepisów prawa – prawo do odstąpienia od zawartej umowy zakupu towaru (usługi), bez podania przyczyny, w terminie opisanym poniżej. Oświadczenie o odstąpieniu powinno zostać wysłane na adres: Kwiaciarnia Ali-Art, ul. Kochanowskiego 5/1, 47-400 Racibórz, z dopiskiem „odstąpienie od umowy” lub drogą mailową na adres biuro@kwiatyaliart.pl. Wzór odstąpienia od zawartej umowy można znaleźć TU.
 3. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod tym adresem.
 4. Prawo do odstąpienia przysługuje konsumentowi w nieprzekraczalnym terminie 14 dni, który rozpoczyna się w dniu otrzymania przez konsumenta towaru.

 5. Koszty zwrotnego dostarczenia towaru obciążają konsumenta.

 6. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w przypadku świadczenia usług, jeżeli Ali-Art wykonała w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta i spełniono obowiązek poinformowania (przed rozpoczęciem świadczenia) Konsumenta o utracie prawa do odstąpienia od umowy po spełnieniu świadczenia oraz w przypadku świadczeń, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz niefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta, dla zaspokojenia jego indywidualnych potrzeb lub ściśle związanych z jego osobą (Produkty na specjalne zamówienie klienta), a także gdy przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia; stosownie do przepisów art. 38 pkt 1, 3, 4 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827).

Polityka zastępowania produktu

 1. Ali-Art gwarantuje, że dołoży wszelkich starań, aby zamówione kwiaty zostały doręczone w formie, stylu i kolorze najbardziej zbliżonym do bukietu, który został wybrany na stronie sklepu internetowego www.kwiatyaliart.pl
 2. Zawsze robimy wszystko co w naszej mocy, aby bukiet, który otrzymuje odbiorca był jak najbardziej podobny do tego, który Państwo zamawiacie. Prosimy mieć na uwadze, iż kwiaty są produktem szczególnym. Ze względu na sezonowość niektórych gatunków oraz przez wzgląd na fakt, że każdy profesjonalny florysta ma indywidualny styl układania kompozycji, doręczane bukiety mogą w minimalnym stopniu odbiegać od swych wzorców. Czasami zastąpienie jednego kwiatu innym może być niezbędne, aby dotrzymać terminu doręczenia, dbamy jednak o to, aby jego wartość była równa, lub wyższa. Realizacja zamówienia na konkretny produkt zależy od jego dostępności na rynku. Zawsze kiedy jest to możliwe, doręczamy bukiety, upominki, kompozycje i kosze kwiatowe identyczne z tymi prezentowanymi na zdjęciach.  

 3. Ali-Art zastrzega sobie prawo dostarczenia bukietu, rośliny doniczkowej, kosza z upominkami, kosza z kwiatami lub innego produktu o podobnej jakości i wyglądzie do oryginału (wielkość, styl, kolorystyka, użyte materiały itp.). Kolor, kształt kompozycji oraz jej wartość nie ulegną zmianie.

 4. Prezentowane Państwu upominki (czekoladki, smakołyki, maskotki, kawa), które można zamówić łącznie z kompozycją kwiatową, stanowią propozycje danych produktów. Widoczne na zdjęciach kosze, wchodzące w skład prezentów, są koszami przykładowymi. Inne pozycje wśród dodatków i upominków mogą się wizualnie różnić od tych prezentowanych na stronach kwiatyaliart.pl Gwarantujemy jednak, że będą to zawsze pozycje o tej samej jakości i wartości.

Polityka ochrony prywatności

 1. Ali-Art, jako administrator danych, dba o bezpieczeństwo udostępnionych naszej firmie informacji. Dane te są szczególnie chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.

 2. Złożenie zamówienia w kwiatyaliart.pl wymaga podania danych nadawcy oraz odbiorcy przesyłki. Dane nadawcy są wykorzystywane do kontaktowania się z klientem, a dane odbiorcy wyłącznie dla celów związanych z realizacją transakcji.

 3. Dane nadawcy nie są udostępniane odbiorcom przesyłek kwiatowych. Do komunikacji z odbiorcą służy specjalne pole „Treść bilecika”.

 4. W zależności od  wybranej metody płatności, niektóre dane osobowe są przekazane do operatorów systemów płatności w ramach realizacji umowy.

 5. Opcjonalnie, podczas składania zamówienia możliwa jest rejestracja konta. Dostęp do niego jest chroniony hasłem, które jest zaszyfrowane w bazie danych i nie może zostać odczytane przez nikogo poza Wami. Hasło jest wymagane przy wszystkich operacjach na Państwa koncie, utrzymuje więc informacje w nim zawarte jako prywatne i bezpieczne.

Pliki cookies

Pliki Cookies wykorzystywane przez kwiatyaliart.pl mogą mieć charakter tymczasowy lub trwały. Tymczasowe pliki cookies są usuwane z chwilą zamknięcia przeglądarki, natomiast stałe pliki cookies są przechowywane także po zakończeniu korzystania przez Państwa z Witryny i służą do przechowywania informacji takich jak Państwa hasło czy login, co przyspiesza i ułatwia korzystanie z Witryny. W każdym wypadku mogą Państwo zablokować instalowanie plików cookies lub usunąć stałe pliki cookies, wykorzystując stosowne opcje Państwa przeglądarki internetowej.

Newsletter

Klienci mają możliwość subskrybowania naszego newslettera, poprzez podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i przesyłanie informacji handlowych. Poprzez newslettera informujemy Was o naszych najnowszych ofertach. Możecie w każdym czasie zrezygnować z subskrypcji newslettera klikając link zawarty w otrzymanym newsletterze lub przesyłając e-maila na adres: biuro@kwiatyaliart.pl

 

Konto Klienta

Podczas zakładania konta Klienta prosimy o podanie następujących danych Klienta: imię, nazwisko, adres e-mail, adres. Polami wymaganymi dla potrzeb rejestracji konta Klienta są: imię i nazwisko oraz adres e-mail.

Plugin Facebooka

Nasza strona zawiera plugin do serwisu społecznościowego Facebook (Facebook Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, California, 94025, USA). Plugin Facebooka na naszej stronie jest oznaczony logo Facebook. Plugin ten bezpośrednio połączy Was z naszym profilem na serwerze Facebooka. Facebook może wówczas uzyskać informacje, że odwiedzaliście naszą stronę ze swojego adresu IP. Jeżeli odwiedzacie naszą stronę będąc zalogowanymi na swój profil na Facebooku, Facebook zarejestruje informację o wizycie. Nawet jeżeli nie jesteście zalogowani Facebook jest w stanie pozyskiwać informacje o adresie IP.

Pragniemy podkreślić, że Facebook nie przekazuje nam informacji o gromadzonych danych i sposobie ich wykorzystania. Cel i zakres danych gromadzonych przez Facebook nie są nam znane. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących prywatności na portalu Facebook proponujemy kontakt bezpośrednio z Facebookiem lub zapoznanie się z polityką prywatności portalu pod adresem: https://www.facebook.com/about/privacy/

Jeżeli nie życzycie sobie, aby Facebook mógł pozyskiwać informacje dotyczące waszych wizyt na naszych stronach, doradzamy wcześniejsze wylogowanie się z waszego konta na Facebooku.

Google Analytics

Nasze strony używają mechanizmów analizy usług sieciowych Google Inc. (”Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA “): Google Analytics, Google Double Click and Google Tag Manger. Google Analytics, Google Double Click and Google Tag Manger używają plików cookies, które umożliwiają analizę sposobu korzystania ze stron internetowych. Informacje zbieranie przez pliki cookies są przekazywane na serwery Google znajdujące się w USA i archiwizowane.

Jeżeli funkcja anonimizacji adresu IP jest włączona podczas korzystania z naszej strony internetowej, adres IP Użytkownika jest skracany przez Google. Dotyczy to państw członkowskich Unii Europejskiej i innych państw wymienionych w Umowie o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Jedynie w wyjątkowych przypadkach pełen adres IP jest wysyłany do serwera Google w USA i tam skracany. W ten sposób funkcja anonimizacji adresu IP będzie aktywna na naszej stronie internetowej. Na wniosek operatora strony internetowej, Google wykorzystuje gromadzone informacje do analizy korzystania przez strony internetowej, przygotowania raportów dotyczących korzystania ze strony internetowej i innych usług związanych z korzystaniem z Internetu. Adres IP przekazany przez przeglądarkę Użytkownika w ramach programu Google Analytics nie jest przechowywany wraz z innymi danymi Google.

Użytkownik może zablokować zapisywanie plików cookie w przeglądarce internetowej. Jednakże w takim przypadku pełne wykorzystanie wszystkich funkcji strony internetowej nie będzie możliwe. Oprócz tego, Użytkownik może zablokować zapisywanie danych zebranych przez cookies dotyczących używania strony internetowej (włącznie z adresem IP) i wysyłanie ich do Google, jak również przekazywanie tych danych przez Google, pobierając i instalując wtyczkę dostępną pod następującym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl

Zmiana danych, usuniecie danych

Przysługuje Państwo prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Państwa temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Państwa danych. 

Usunięcie danych wymaga wysłania wiadomości e-mail z tematem „Usunięcie danych” na adres biuro@kwiatyaliart.pl

Korzystając z kwiaciarni internetowej zgadzają się Państwo na warunki naszej Polityki Ochrony Prywatności i na to, że będziemy korzystać z zebranych informacji. Rezerwujemy sobie prawo dokonywania zmian naszej Polityki Ochrony Prywatności. O jakichkolwiek zmianach będą Państwo natychmiast informowani.

kontakcik